2021 Week #1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Girls Division I |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Upper Arlington |
5 |
93 |
|
|
|
|
2 |
Olentangy |
2 |
82 |
|
|
|
|
3 |
Pickerington North |
|
69 |
|
|
|
|
4 |
Olentangy Liberty |
2 |
61 |
|
|
|
|
5 |
Hilliard Davidson |
|
53 |
|
|
|
|
6 |
New Albany |
|
49 |
|
|
|
|
7 |
Dublin Coffman |
1 |
45 |
|
|
|
|
8 |
Olentangy Orange |
|
42 |
|
|
|
|
7 |
Bishop Watterson |
|
39 |
|
|
|
|
10 |
Olentangy Berlin |
|
5 |
|
|
|
|
Also Receiving Votes |
Hilliard Bradley, Dublin Scioto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Girls Division II |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Granville |
7 |
56 |
|
|
|
|
2 |
Hartley |
|
40 |
|
|
|
|
3 |
Bexley |
|
33 |
|
|
|
|
4 |
Bloom Carroll |
|
27 |
|
|
|
|
5 |
Worthington Christian |
|
13 |
|
|
|
|
6 |
Heath |
|
10 |
|
|
|
|
7 |
Buckeye Valley |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Girls Division III |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Fairbanks |
3 |
76 |
|
|
|
|
2 |
Grandview Heights |
5 |
75 |
|
|
|
|
3 |
Columbus Academy |
|
60 |
|
|
|
|
4 |
Bishop Ready |
|
46 |
|
|
|
|
4 |
Liberty Union |
|
46 |
|
|
|
|
6 |
The Wellington School |
|
35 |
|
|
|
|
7 |
Columbus School for Girls |
|
32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Boys Division I |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
New Albany |
10 |
110 |
|
|
|
|
2 |
Upper Arlington |
|
80 |
|
|
|
|
3 |
Westerville Central |
|
66 |
|
|
|
|
4 |
Hilliard Darby |
|
66 |
|
|
|
|
5 |
Olentangy Berlin |
|
58 |
|
|
|
|
6 |
Olentangy |
|
47 |
|
|
|
|
7 |
St. Charles |
|
40 |
|
|
|
|
8 |
Dublin Jerome |
|
18 |
|
|
|
|
9 |
Canal Winchester |
|
17 |
|
|
|
|
10 |
Olentangy Liberty |
|
16 |
|
|
|
|
Also Receiving Votes |
Gahanna Lincoln, Olentangy Orange, Pickerington North, Dublin Scioto, Thomas Worthington |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Boys Division II |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
DeSales |
6 |
48 |
|
|
|
|
2 |
Granville |
1 |
42 |
|
|
|
|
3 |
Bexley |
|
35 |
|
|
|
|
4 |
Bishop Hartley |
|
26 |
|
|
|
|
5 |
Bloom Carroll |
|
17 |
|
|
|
|
5 |
Jonathan Alder |
|
17 |
|
|
|
|
7 |
Hamilton Township |
|
8 |
|
|
|
|
Also Receiving Votes |
Johnstown, Buckeye Valley, River Valley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Central District Boys Division III |
School |
First Place Votes |
Points |
|
|
|
|
1 |
Grandview Heights |
6 |
52 |
|
|
|
|
2 |
Worthington Christian |
2 |
43 |
|
|
|
|
3 |
Columbus Academy |
|
34 |
|
|
|
|
4 |
Wellington |
|
28 |
|
|
|
|
5 |
Fairbanks |
|
24 |
|
|
|
|
6 |
Tree of Life |
|
9 |
|
|
|
|
7 |
Grove City Christian |
|
5 |
|
|
|
|